Kabina parowa - Twoje domowe SPA

07-04-2023

 

 

Sauna parowa to bez wątpliwości jedno z najważniejszych miejsc do odwiedzenia podczas wizyty w klubie SPA. Pomieszczenie to bywa nazywane również łaźnią rzymską i to nie bez powodu, ponieważ z łaźni parowych korzystano już w Rzymie.

 

Od czasów starożytnych nastąpiły już liczne zmiany, jednak pozytywny wpływ seansów saunowych pozostał niezmienny. Dla łaźni parowych charakterystyczne jest osiąganie bardzo wysokiej wilgotności, nawet 100%, przy zachowaniu temperatury pomiędzy 40 a 50°C. Ze względu nie tak ekstremalną temperaturę, jaka występuje w przypadku saun suchych (osiągających nawet 130°C!), mogą skorzystać z nich również osoby, które nie czują się komfortowo przy znacznym gorącu.

 

Jednocześnie takie warunki wpływają na nasze ciało bardzo pozytywnie. Gorąca para unosząca się w saunie parowej nie tylko sprzyja odprężeniu i pozwala się zrelaksować, lecz także posiada wiele właściwości zdrowotnych. Regularne korzystanie zdecydowanie zdecydowanie korzystnie wpłynie na naszą odporność, chociażby w kwestii łapania infekcji sezonowych. Dzieje się tak za sprawą zmian temperatury, które występują podczas samego sensu w saunie, kiedy to naczynia krwionośne rozszerzają się, aby po wyjściu, w trakcie przerwy i wystudzania, niska temperatura spowodowała ponowne ich skurczenie. Dodatkowo nasz organizm podczas seansów pod wpływem wysokiej temperatury wytwarza endorfiny. Nie znamy osoby, która po wyjściu z sauny nie miała uśmiechu na twarzy :)

 

W takim wypadku nasuwa się pytanie, czy warto taką przyjemną i pożyteczną sferę stworzyć u siebie w domu. Uważamy, że odpowiedź jest tylko jedna - zdecydowanie tak. Z tego względu producenci kabin prysznicowych pomyśleli o swoich klientach i przygotowali ciekawe, innowacyjne rozwiązania, jakimi są kabiny prysznicowe, które w jednej chwili mogą zamieć się w naszą domową saunę parową. Niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie jest włoski producent kabin prysznicowych Novellini, który wypuścił na rynek serię dokładnie takich urządzeń. Są to kabiny Novellini Glax, prezentowane na zdjęciu poniżej. 

 

 

W naszym biurze posiadamy egzemplarz pokazowy, a zatem zapraszamy do nas celem zbadania tematu, ewentualnego doboru rozmiaru czy kalkulacji kosztów. Ugościmy zawsze dobrą włoską kawą, którą przygotujemy specjalnie dla Was.