Kolor miedziany nowym trendem

21-03-2023

 

 

Miedź do niedawna kojarzona była z rurami instalacyjnymi lub wykorzystywaniem podczas projektowania biżuterii w kolorze różowego złota. Jednak dzisiaj jej barwa bije rekordy popularności. Coraz częściej jest wykorzystywana przez architektów przy tworzeniu aranżacji łazienek.

 

Dlaczego? Przede wszystkim jest mniej połyskująca niż złoto, a jednocześnie zachowuje swój szlachetny charakter. Dzięki czemu stanowi kompromis dla wszystkich tych, którzy szukają alternatywnego rozwiązania na wprowadzenie blasku do wnętrza swojej łazienki.  

 

Ponadto ta wyjątkowa barwa pozwala z łatwością wykreować ciepłą i przytulną atmosferę. Miedź nie ma ograniczeń. Łatwo zaadaptować ją nie tylko w nowych, tworzonych od zera projektach, dopasowanych do jej charakterystycznej barwy. Sprawdzi się ona również w postarzanych wnętrzach o rustykalnym sznycie.

 

To właśnie ten kolor spodobał się projektantom naszego wiodącego producenta New Trendy, który zastosował ją w kolekcji Avexa Copper Brushed

 

Zachęcamy aby przyjrzeć się tej serii, na przykładzie pokazanej w aranżacji. Jest to szczególnie ważne podczas układania sobie w głowie pomysłu na moją nową łazienkę lub remont aktualnej.